Finanse

Jakie noworoczne finansowe postanowienia wprowadzić w 2019?

Właśnie przywitaliśmy nowy 2019 rok, który przyniesie nam 365 okazji do zmiany swojego życia na lepsze. Warto więc wprowadzić finansowe postanowienia, dzięki którym będzie można liczyć na poprawę swoich możliwości budżetowych. Jakie z nich jednak mają największy sens?

W nowym roku pozbędę się złych nawyków finansowych

Można zarabiać bardzo dużo, a przy tym mieć ogromne problemy finansowe. Najlepszym przykładem są tu liczne przykłady gwiazd filmu, muzyki i sportu, które kilka lat ma po przejściu na emeryturę zbankrutowały, mimo tego, że wcześniej byli milionerami.

Można zarabiać niewiele, ale być w stanie prowadzić życie na dobrym poziomie. W kwestii finansów osobistych bardzo dużo zależy bowiem od umiejętności kontrolowania wydatków i eliminowania złych nawyków.

W 2019 warto więc postawić na lepszą organizację swoich finansów. Najlepiej jest zacząć od sprawdzenia, na co wydaje się najwięcej pieniędzy. Wystarczy zapisywać wszystkie swoje wydatki, aby szybko przekonać się, gdzie można znaleźć największe oszczędności. Uwagę należy tutaj zwrócić na systematyczność i unikanie marnotrawstwa pieniędzy.

2019 to czas, w którym zwiększę swoje dochody

Umiejętne zarządzanie wydatkami jest ważne dla zachowania równowagi finansowej. Znalezienie możliwości na poprawę swojej sytuacji dochodowej także ma jednak ogromne znaczenie.

Na szczęście świąt idzie do przodu, a rozwój technologii sprawia, że swojego dochody można zwiększyć nawet bez wychodzenia z domu. Internet pęka bowiem w szwach od ofert pracy zdalnej. Choć praca z domu także wymaga ogromnego zaangażowania, to jednak komfort, jaki się z nią wiąże, jest nie do przecenienia. Zdalna praca może przybierać przeróżne formy, związane np. z pisaniem tekstów, tworzeniem grafik, tłumaczeniem, czy też działań związanych z marketingiem internetowym. Praktycznie każdy znajdzie coś, w czym dobrze się czuje.

Warto jest także skupić się na chyba najpopularniejszym finansowym postanowieniu, czyli oszczędzeniu. W tym celu można np. otworzyć osobne konto bankowe, na które co miesiąc z pensji będzie się odkładać określoną sumę pieniędzy. Systematyczność jest zaś tutaj kluczowa do osiągnięcia założonego celu.

Współczesny świat umożliwia także szybkie i proste inwestowanie wolnych środków finansowych. Co ważne, wcale nie trzeba posiadać wielkiej ilości pieniędzy, aby móc osiągać zyski z inwestowania. Wystarczy mieć tylko 50 zł, aby zająć się np. inwestowaniem w pożyczki społecznościowe, czyli wcielić się w rolę prywatnego pożyczkodawcy. Inwestowaniem można się zając także bez wyjścia z domu.

W 2019 zacznę myśleć o przyszłości i odkładać na emeryturę.

Nowy rok przypomina o tym, jak szybko leci czas. Większość ludzi czuje, że z roku na rok, czas mija jakby szybciej. Rzeczywiście, wielu naukowców i psychologów potwierdza, że im starszy jest człowiek, tym wydaje mu się, że czas upływa w coraz szybszym tempie.

Dlatego też już teraz warto pomyśleć o swojej przyszłości, także tej, która wydaje się być jeszcze bardzo odległa. Tak naprawdę jest ona bowiem całkiem blisko. Chcąc więc mieć spokojną starość, warto samodzielnie odkładać środki, ponieważ sama państwowa emerytura prawdopodobnie nie wystarczy na godne życie.

Rok 2019 to czas inwestycji w mój własny rozwój

Choć czas upływa, a świat pędzi do przodu, to wciąż przynajmniej jedno nie ulega zmianie: zawsze warto inwestować w samego siebie. Tego typu inwestycje mają to do siebie, że na ich efekty trzeba poczekać, ale dzięki nim można osiągnąć ogromne korzyści i jeszcze większą satysfakcję.

Nauczenie się nowego języka, zdanie egzaminu na prawo jazdy, wyrobienie umiejętności poszukiwanych na współczesnym rynku pracy i tym podobne działania mogą z czasem przyczynić się do uzyskiwania większych dochodów.

W 2019 roku dotrzymam postanowień noworocznych

Bardzo dużo osób co roku ustala noworoczne postanowienia, rzadko kto jednak jest w stanie ich przestrzegać przez dłużej niż kilka tygodni. Jak podaje portal „eGospodarka”, zaledwie 8% dotrzymuje noworocznych postanowień.

Cóż, wszyscy jesteśmy tylko ludźmi. Warto jednak zrobić wszystko, aby w 2019 roku naprawdę zrealizować postanowienia noworoczne. Pomóc w tym może trzymanie się kilku zasad:

  • Postanowienia noworoczne warto spisać. Spisanie postanowień zwiększy motywację do ich zrealizowania. Jeszcze lepszym pomysłem może być np. comiesięczne ocenianie się na piśmie z tego, czy faktycznie realizuje się dane postanowienie.
  • Trzeba stawiać przed sobą realistyczne wymagania. Nowy rok to doskonała szansa na zmiany w swoim życiu. Z drugiej jednak strony praktycznie niemożliwe jest stanie się innym człowiekiem z dnia na dzień. Zmiany powinno się więc wprowadzać stopniowo.
  • Zbyt duża liczba postanowień to kiepski pomysł. Warto skupić się na niezbyt dużej liczbie postanowień jednocześnie. W przeciwnym przypadku prawdopodobnie nie spełni się bowiem żadnego.
  • Postanowienia powinny być precyzyjne. W przypadku postanowień finansowych sprawa jest prosta, cele można wyznaczyć za pomocą konkretnych liczb. Postanowieniem może być więc np. odkładanie 100 zł miesięcznie na koncie oszczędnościowym.
  • Każde postanowienie powinno mieć określony termin. Zbliżający się termin wykonania czegoś działa wysoce motywująco. Warto więc określić konkretną datę spełnienia danego postanowienia np. że do 31 Marca pozbędzie się całkowitego zadłużenia.
  • Postanowienia powinny być ustalane i realizowane wspólnie z innymi domownikami. Należy o tym w szczególności pamiętać przy finansowych postanowieniach, ponieważ mogą one wywrzeć wielki wpływ na wszystkich członków rodziny.
  • Warto myśleć o pozytywnych konsekwencjach danego postanowienia. Dzięki temu dużo łatwiej jest w nim wytrwać.
  • Dobrze jest powiedzieć innym ludziom o swoim postanowieniu. W ten sposób można wywrzeć na siebie samego presję spełnienia postanowienia, co może być bardzo mobilizujące.
  • Motywacja pozytywna potrafi działać cuda, warto więc przewidzieć nagrodę za spełnienie danego postanowienia.

Czy więc 2019 rok zmieni twoją sytuację finansową na lepsze? Wszystko zależy od Ciebie!

Szybka pożyczka

Online i natychmiast 100 - 5000 zł

arrow icon
Zaczynajmy!

Solcredit pomaga znaleźć najlepsze oferty kredytowe od większości pożyczkodawców na rynku, z możliwością spłaty od 91 do 120 dni, maksymalne RRSO wynosi 485,25%. Na przykład, w przypadku pożyczki w wysokości 2000zł na spłatę w ciągu 120 dni, opłaty będą miały wysokość 104,30 zł, całkowita płatność wyniesie 2104,30 zł; RRSO 27,80%. Solcredit nigdy nie naliczy opłaty za korzystanie z naszych usług. Dokładny koszt pożyczki jest zależny od indywidualnego wniosku. Zawsze otrzymasz pełną i precyzyjną informację o wysokości RRSO i wszystkich dodatkowych kosztach przed zawarciem umowy o pożyczkę. Kalkulacja została dokonana na dzień 08.01.2024 r.

Z całą pewnością okres wakacji jest czasem, na który z utęsknieniem czeka absolutnie każdy. Zarówno dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, które mają przeszło dwa miesiące wolnego od codziennych obowiązków, jak i dorosłych. Im zazwyczaj przysługuje jedynie około dwa tygodnie na odpoczynek. Lipiec ... więcej
Nadchodzące lato będzie inne niż poprzednie. Jak każdy doskonale wie, ostatnie dwa lata naznaczone były pandemią koronawirusa, która wręcz wywróciła cały świat do góry nogami. Podczas wakacji obowiązywały liczne ograniczenia, często całkowicie uniemożliwiające wyjazd na wczasy lub urlop. Co do zasad... więcej