Aasa

★★★★★

Nasza ocena: 5/5

Aasa logo

Co warto wiedzieć na temat AASA Polska?

Firma pożyczkowa o skandynawskim pochodzeniu AASA Polska w Polsce działa już długo, bo od 2012 roku. Marka ta z powodzeniem udziela pożyczek na trzech kontynentach, a oferty z logiem AASA można znaleźć w Chile, Szwecji, Finlandii, Estonii oraz Indonezji.

Misją firmy jest dostarczanie szybkich pożyczek ratalnych online w sposób rozsądny i odpowiedzialny. Odpowiedzialność to zresztą słowo, które często przewija się w opiniach na temat tego pożyczkodawcy. AASA Polska udziela bowiem nie tylko odpowiedzialnych pożyczek, ale także działa w obszarze biznesu odpowiedzialnego społecznie.

Przykładem może być tutaj zorganizowanie przez tę firmę kampanii społecznej przeciw wykluczeniu cyfrowemu ludzi w zaawansowanym wieku. Seniorzy to bardzo ważna grupa społeczna dla AASA Polska, o czym świadczy także to, że pożyczki udzielane są tu ludziom do aż 80 roku życia, co jest prawdziwą rzadkością na polskim rynku.

AASA Polska może się także poszczycić kilkoma wyróżnieniami w nagrodę za wysoką jakość usług. Wśród nich można wymienić: certyfikat Odpowiedzialny Pożyczkodawca, certyfikat Firma Wiarygodna Finansowo oraz nagroda Pożyczka Ratalna Roku.

Korzyści:

 • Indywidualne podejście do każdego Klienta
 • Działa online 24/7
 • Przejrzystość komunikacji z Klientem
 • Szybkość, prostota, transparentność oraz bezpieczeństwo
 • Możliwość przedłużenia terminu spłaty pożyczki
 • Należy do Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych i współtworzy zasady dobrych praktyk sprzedaży

Wymagania:

 • Posiadanie konta bankowego
 • Aktywny numer telefonu
 • Dowód osobisty
 • Dostęp do Internetu
 • Polskie obywatelstwo i mieszkanie w Polsce
 • Wiek od 20 do nawet 80 lat
 • Nie występowanie w rejestrze dłużników BIG

Szczegóły pożyczki:

 • Możliwość otrzymania pożyczki aż do 10 000 złotych
 • Długoterminowy okres spłaty dochodzący nawet do 24 miesięcy
 • Szansa na uzyskanie dodatkowego rabatu

Pożyczki na raty w AASA Polska

AASA Polska specjalizuje się w długoterminowych pożyczkach ratalnych przez Internet. W tej firmie pożyczyć można od 2 000 zł do 10 000 zł na okres od 12 do 24 miesięcy. Na łączny koszt pożyczki składa się prowizja, odsetki oraz opłata przygotowawcza.

Wysokość RRSO dla przykładu reprezentatywnego to 75,94%, co jak na pożyczkę online jest całkiem niską, a więc korzystną dla klienta wartością. Wyniki warunków pożyczkowych kalkulatora pożyczkowego tego pożyczkodawcy sugerują, że im wyższa kwota pożyczki i im dłuższy okres kredytowania, tym niższą wartość osiąga RRSO. Wynika to między innymi z tego, że opłata przygotowawcza w kalkulatorze pożyczki jest stała niezależenie od kwoty, o jaką się aplikuje. Należy pamiętać, że finalna oferta zaproponowana klientowi może się różnić od wyliczeń w kalkulatorze i jest zależna od indywidualnej oceny zdolności kredytowej konkretnej osoby.

W AASA Polska oferowane są także pożyczki dla przedsiębiorców. W ich przypadku pożyczyć można od 1 000 zł do 20 000 zł, a okres kredytowania może wynosić od 1 do 36 miesięcy. Dla reprezentatywnego przykładu pożyczki dla firm RRSO to 102,75%.

Jakie katalogi sprawdza AASA Polska?

AASA Polska oferuje pożyczki na znaczne sumy i na długi czasu. Między innymi z tego powodu ta firma przykłada dużą wagę do weryfikowania historii kredytowej swoich klientów, a pożyczek udziela tylko tym, którzy mają pozytywną historię.

Ten pożyczkodawca może więc odmówić pożyczki, jeśli wykryje negatywne informacje w takich bazach dłużników, jak: BIK, BIG InfoMonitor, KRD, Erif oraz KBIG. Jeśli więc ma się przeterminowane zobowiązania finansowe, to najprawdopodobniej nie otrzyma się pożyczki w tej firmie.

Proces aplikacyjny w AASA Polska

Aplikowanie o pożyczkę w AASA Polska nie powinno sprawić żadnych problemów. Trzeba tylko uzupełnić dane w krótkim wniosku oraz zweryfikować tożsamość. Wszystko jest bardzo proste, zrozumiałe i bez problemu można odnaleźć szczegółowe informacje dotyczące zakresu danej oferty.

O decyzji pożyczkowej jest się informowanym przez SMS lub e-mail. Jeśli decyzja będzie pozytywna i umowa pożyczki wejdzie w życie, to pozostaje już tylko czekać na otrzymanie pieniędzy. Następnie można je wykorzystać tak, jak się chce.

Po jakim czasie środki z pożyczki na koncie?

AASA Polska zapewnia naprawdę dużą elastyczność pod względem sposobu wypłacenia pożyczki, a co za tym idzie szybkości ich otrzymania. Środki można wypłacić na następujące sposoby:

 • Tradycyjny przelew bankowy, czyli taki na podstawie systemu ELIXIR. W przypadku klientów banku Santander środki mogą pojawić się na koncie nawet w kwadrans, ponieważ to właśnie w tym banku AASA Polska prowadzi swój rachunek. Klienci innych banków muszą zwrócić uwagę na sesje bankowe, a przelew powinien do nich dotrzeć najpóźniej po 1 dniu roboczym.
 • Przelew błyskawiczny przy użyciu systemu Blue Cash, który wiąże się z opłatą 3 zł. W tym przypadku środki na koncie pojawiają się w ciągu 3 godzin. To rekomendowane rozwiązanie, jeśli pożyczkobiorcy bardzo zależy na jak najszybszym uzyskaniu pieniędzy.
 • Odbiór gotówki w placówce pocztowej tzw. czekiem GIRO. Środki można odebrać już po 30 minutach od zawarcia umowy. Takie rozwiązanie wiąże się z kosztem 13 zł.

Możliwość odbioru pożyczki online w gotówce to rzadkość na rynku, taki sposób otrzymania pożyczki jest jednak preferowany przez całkiem dużą część klientów.

Spłata pożyczki

Pożyczkę należy zwrócić na numer konta podany w umowie, w tytule przelewu należy zaś wpisać numer pożyczki. AASA Polska zapewnia także możliwość zmiany terminy płatności rat, co często jest dużym udogodnieniem dla klienta.

Jeśli jednak spłata raty okazuje się problemem, to należy skontaktować się z działem obsługi klienta. Celem takiego kontaktu jest dojście do porozumienia w sprawie rozwiązania tego problemu. Należy pamiętać, że brak spłaty pożyczki może wiązać się z takimi konsekwencjami jak odsetki karne czy też rozpoczęcie windykacji.

Podsumowanie oferty AASA Polska

AASA Polska ma ciekawą propozycję pożyczek online, którą warto wziąć pod uwagę. Dużym plusem propozycji tej firmy są elastyczne warunki i możliwość dopasowania wysokości miesięcznej raty do swoich możliwości dochodowych.

Należy przy tym pamiętać, że oferta tego pożyczkodawcy nie jest skierowana do osób o kiepskiej historii kredytowej. Mając wpisy w BIG lub BIK wsparcia finansowego trzeba więc poszukać gdzie indziej.

Kontakt:

 • info@aasapolska.pl
 • 801 40 40 40
 • 22 4 600 300


Polityka prywatności: https://www.aasapolska.pl/polityka-prywatnosci

Zostaw recenzję

Ocena

Recenzja przesłana pomyślnie
Przepraszamy, prosimy o podanie wszystkich informacji