Aplikujesz o pożyczkę? Sprawdź jak prawidłowo wypełnić wniosek!

W dzisiejszych czasach otrzymanie pożyczki przez Internet jest bardzo proste. Warto jednak podejść poważnie do tego tematu, czyli znaleźć najlepiej dopasowaną ofertę i prawidłowo wypełnić wniosek pożyczkowy. Podpowiadamy jak to zrobić.

Czy wnioski pożyczkowe różnią się od siebie?

W Polsce znaleźć można setki ofert pożyczek online, dlatego tak ważne jest znalezienie dobrej oferty, która jest dopasowana do naszych potrzeb i możliwości. Na szczęście z Solcredit znalezienie odpowiedniej pożyczki jest szybkie i bezproblemowe, o czym dowiesz się między innymi na portalu zadluzenia.com, gdzie znajdziesz o nas recenzję.

Wnioski pożyczkowe poszczególnych firm są do siebie podobne, choć nie identyczne. Wystarczy jednak tylko odrobina skupienia, aby wniosek pożyczkowy złożyć w sposób prawidłowy.

Wypełnienie wniosku pożyczkowego krok po kroku

Na ogół wypełnienie wniosku o pożyczkę rozpoczyna się od wybrania:

  • Typu pożyczki, czyli tego, czy pożyczka ma być chwilówką, czy też pożyczką ratalną
  • Kwoty, jaką chce się pożyczyć
  • Terminu spłaty pożyczki

Następnie wpisuje się podstawowe dane osobowe takie jak imię i nazwisko, pesel, adres oraz numer dowodu osobistego. Można zostać także zapytanym o formę zatrudnienia, źródła i wielkość dochodów oraz wydatków, a także o liczbę osób na utrzymaniu, stan cywilny itp. W celu udzielenia pożyczki, firma może także poprosić o danę pracodawcy.

Chcąc pożyczyć online, trzeba więc podać pewną liczbę informacji. Warto jednak pamiętać, że internetowe firmy pożyczkowe zwykle zadają zdecydowanie mniej pytań niż np. banki. Informacje, o które proszą są zaś potrzebne do tego, aby prawidłowo ocenić możliwość przyznania danej pożyczki, co leży w interesie zarówno pożyczkodawcy, jak i pożyczkobiorcy.

Wypełnienie wniosku jest proste i szybkie, wystarczy więc kilka chwil, aby go uzupełnić. Zanim jednak prześle się wniosek, to warto jeszcze go przejrzeć i upewnić się, że nie zawiera on błędów i np. literówki.

Dlaczego firmy pożyczkowe wymagają przelewu weryfikacyjnego?

Ostatnim krokiem wymaganym przez firmy pożyczkowe do przydzielenia pożyczki jest zwykle wykonanie tzw. przelewu weryfikacyjnego. Polega on na tym, że pożyczkobiorca przesyła symboliczną kwotę pieniędzy np. jeden grosz na konto bankowe pożyczkodawcy.

Celem przelewu weryfikacyjnego jest zapewnienie bezpieczeństwa pożyczkobiorcy i pożyczkodawcy poprzez potwierdzenie tożsamości osoby ubiegającej się o pożyczkę. Gdyby nie ten przelew, to swą tożsamość trzeba by potwierdzać w placówce stacjonarnej pożyczkodawcy, co zmniejszyłoby komfort i wydłużyło czas ubiegania się o pożyczkę. Jeśli bowiem dane z wniosku pożyczkowego są zgodne z danymi osoby przesyłającej przelew weryfikacyjny, to firma pożyczkowa ma pewność, że środki z pożyczki trafią do właściwej osoby.

Wbrew pozorom przelew weryfikacyjny jest bardzo istotny i w gruncie rzeczy ułatwia ubieganie się o pożyczkę. W żadnym wypadku nie warto więc się obawiać jego wykonania, o ile tylko kwota tego przelewu opiewa na symboliczną sumę.

Jakich błędów unikać przy wypełnianiu wniosku pożyczkowego?

Wypełniając wniosek pożyczkowy, warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy, tak aby uniknąć często pojawiających się błędów. Należy więc:

  • Wypełnić wniosek na podstawie dokumentów, zamiast więc wpisywać dane z pamięci, lepszym pomysłem będzie przepisanie ich z dowodu osobistego.
  • Podawać w pełni prawdziwe dane, nawet jeśli ma się zadłużenie, ponieważ firmy pożyczkowe udzielają pożyczek nawet osobom mającym długi, jednak podanie fałszywych informacji może skutkować odrzuceniem wniosku.
  • Dokładnie sprawdzić poprawność danych, a w szczególności numer konta bankowego.

Wystarczy więc trzymać się kilku prostych zasad, aby prawidłowo wypełnić wniosek i mieć szansę na otrzymanie szybkiej i atrakcyjnej pożyczki online.