Pożyczki

Przygotuj się na świąteczne wydatki

Zdecydowana większość ludzi uwielbia okres Świąt Bożego Narodzenia. Są to najbardziej rodzinne i magiczne dni w całym roku. Jednocześnie wielu z nas przywykło do tego, że Święta powinny być dopięte na ostatni guzik. Wigilijny stół powinien być suto zastawiony, prezenty pod choinką pięknie przyozdobione, a cały dom z zewnątrz i na zewnątrz udekorowany. Nie wspominając o świątecznych kreacjach, czy wyjazdach na narty. Niestety te i inne elementy przygotowań świątecznych wiążą się oczywiście z dużymi wydatkami. Nie bez powodu to Święta Bożego Narodzenia generują najwyższe koszty w całym roku kalendarzowym! W dzisiejszym artykule postaramy się przedstawić, w jaki sposób przygotować się finansowo na nadchodzące wielkimi krokami Święta Bożego Narodzenia i jak znaleźć kompromis pomiędzy rozsądkiem a nadmiernym wydawaniem oszczędności.

Plan przygotowań i wydatków

Warto zacząć od sporządzenia szczegółowego planu przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia, obejmującego wszystkie istotne elementy począwszy od menu na wigilijną kolację, przez dekorowanie domu lub mieszkania, po budżet na prezenty dla najbliższych. Istotnym jest, żeby plan przygotowań był jak najbardziej szczegółowy i rozłożony na jak najdłuższy czas. Tak naprawdę, przygotowania do świąt można rozpocząć już miesiąc, albo nawet dwa miesiące przez Wigilią. W ten sposób unikamy przedświątecznej gorączki nie tylko w galeriach handlowych i sklepach, ale przede wszystkim w zakresie zakupu prezentów, dekorowania mieszkania, czy przygotowywania potraw, a co najważniejsze nie zostawiamy wszystkich wydatków na jeden okres. Warto podkreślić, że pod koniec listopada stosunkowo niewiele osób robi zakupy obejmujące przykładowo składniki potraw wigilijnych lub prezenty dla najbliższych. Szczególnie jeśli chodzi o prezenty, warto skorzystać z obniżek cen z okazji Black Friday.

Podobnie zresztą jest z zakupem artykułów dekoracyjnych – im bliżej Świąt, tym są one droższe, dlatego warto je nabyć jak najwcześniej. Jest to bardzo dobry sposób na opanowanie emocji związanych z napływem dużej ilości zadań i obowiązków tuż przed Świętami. Co jednak ważniejsze – naprawdę skuteczny, dlatego gorąco zachęcamy do jego sprawdzenia! Nie sposób nie wspomnieć, że taki plan przygotowań, obejmujący również plan wydatków, pozwoli przemyśleć budżet na organizację Świąt i da szanse na jego ewentualne zwiększenie odpowiednio wcześniej. Ciężko bowiem wyobrazić sobie sytuację, w której dzień przed Wigilią okazuje się, że nie mamy ani grosza, a do przygotowania została nam jeszcze masa istotnych rzeczy. Dlatego planowanie to naprawdę dobry pomysł!

Robienie zakupów z głową

W następnej kolejności należy poruszyć bardzo ważną kwestię, niejako ściśle powiązaną z tą omawianą w poprzednim akapicie. W Święta Bożego Narodzenia niekoniecznie trzeba zaopatrywać się w nadmiar żywności. Przesada nie jest nigdy dobrym rozwiązaniem. Zarówno w kwestii żywności, dekoracji, jak i prezentów, warto pamiętać o umiarze. Robienie zakupów związane jest nierozerwalnie nie tylko z ilością, ale również z cenami poszczególnych produktów. Warto więc wyszukać promocje na konkretne artykuły, przewidując, ile ich zużyjemy przed Świętami i w ich trakcie. Biorąc pod uwagę, ile produktów trzeba zakupić, wyszukując najróżniejsze rabaty można zaoszczędzić niemałą fortunę! Szczególnie opłacalne jest ostatnimi czasy kupowanie w internecie. Korzystając z porównywarek cen, takich jak ceneo, można znaleźć najbardziej atrakcyjne oferty. Warto również zwrócić uwagę na to, żeby podczas wizyt w galeriach handlowych możliwie wyłączyć swoją uwagę na wszelakiej maści artykuły, które nie są nam potrzebne.

Wzięcie pożyczki lub kredytu

Istnieją jednak sytuacje (które mogą wydarzyć się również przed Świętami), w których potrzebna jest nam większa gotówka. Zepsute auto, pęknięta rura w mieszkaniu, czy też konieczność niespodziewanej wizyty u lekarza to tylko jedne z wielu problemów, które mogą dotknąć każdego z nas. W tym przypadku może dojść do konieczności przeznaczenia środków zaoszczędzonych na przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia przykładowo na naprawdę samochodu. W takiej sytuacji konieczne będzie wzięcie pożyczki. Warto skorzystać z podmiotu, który zapewnia pełne bezpieczeństwo i pomaga w zdobyciu potrzebnych środków, bez ukrytego i horrendalnie wysokiego oprocentowania. Pożyczając w Solcredit, wyszukiwarce bezpiecznych i tanich pożyczek, mamy gwarancję bezpieczeństwa i profesjonalizmu. Sam proces jest banalnie prosty – wystarczy wypełnić krótki formularz, wybrać interesującą nas kwotę oraz okres jej spłaty. System w mgnieniu oka znajdzie wszelkie dostępne propozycje, oferowane przez wyłącznie legalnie działające podmioty finansowe. W ten sposób można uniknąć problemów związanych ze spłatą zaciągniętych zobowiązań, które wiążą się z niepotrzebnym stresem i nieprzyjemnościami. W związku z powyższym, w przypadku konieczności wzięcia pożyczki, warto zaufać właśnie Solcredit, ponieważ jest to podmiot działający legalnie i transparentnie wobec swoich klientów.

Zaplanowanie świątecznego budżetu może zostać dokonane na długo przed Wigilią. Pomoże nam to przygotować grudniowy budżet i zachować równowagę w naszych finansach. Jeśli jednak znajdziemy się w sytuacji, w której będzie nam potrzebna dodatkowa gotówka, Solcredit to idealne rozwiązanie. Nie musisz więc martwić się o niespodziewane wydatki. Wesołych Świąt!

Szybka pożyczka

Online i natychmiast 100 - 5000 zł

arrow icon
Zaczynajmy!

Solcredit pomaga znaleźć najlepsze oferty kredytowe od większości pożyczkodawców na rynku, z możliwością spłaty od 91 do 120 dni, maksymalne RRSO wynosi 485,25%. Na przykład, w przypadku pożyczki w wysokości 2000zł na spłatę w ciągu 120 dni, opłaty będą miały wysokość 104,30 zł, całkowita płatność wyniesie 2104,30 zł; RRSO 27,80%. Solcredit nigdy nie naliczy opłaty za korzystanie z naszych usług. Dokładny koszt pożyczki jest zależny od indywidualnego wniosku. Zawsze otrzymasz pełną i precyzyjną informację o wysokości RRSO i wszystkich dodatkowych kosztach przed zawarciem umowy o pożyczkę. Kalkulacja została dokonana na dzień 08.01.2024 r.

Nadchodzi Black Friday! Black Friday, czy też Czarny Piątek, nadchodzi wielkimi krokami. Z całą pewnością, praktycznie każdy wie, co to za dzień. Dla mniej wtajemniczonych warto jednak przypomnieć, że Black Friday wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych i przypada w pierwszy piątek po Dniu Dziękczynieni... więcej
Nowe przepisy – RRSO pożyczek znacznie niższe! Pożyczki online mają stać się znacznie tańsze, ze względu na planowane wprowadzenie zmian prawnych. Nowelizacja ustawy antylichwiarskiej będzie miała także kilka innych istotnych skutków. Jak to więc wszystko wpłynie na pożyczkobiorców? Czy i ile oni zy... więcej