Finanse

5 metod zwiększających szansę otrzymania pożyczki osobistej

Największy wpływ na to, czy pożyczka online zostanie przyznana, zwykle ma zdolność i historia kredytowa. Instytucje pożyczkowe pod uwagę biorą także szereg innych czynników. Warto więc poznać 5 zaskakująco prostych sposobów zwiększających szansę uzyskania pozytywnej decyzji pożyczkowej.

1. Szybka poprawa historii kredytowej

Na postawie historii kredytowej firma pożyczkowa ocenia rzetelność danego klienta. Pożyczkodawcy wychodzą tu z założenia, że jeżeli dana osoba w przeszłości nie miała żadnych opóźnień ze spłatą zobowiązań, to i kolejną pożyczkę spłaci w terminie. Odwrotnie sytuacja wygląda, gdy pożyczkobiorca często miał problemy z terminowym spłacaniem swoich pożyczek.

Choć historii zmienić nie można, to historię kredytową i owszem. Czasem można tego dokonać bardzo prosto i szybko, przez co znacznie zwiększy się szanse na otrzymanie pożyczki online. W procesie oceny historii kredytowej firmy pożyczkowe działają na bazie własnych metod, systemów i algorytmów.

Zdecydowana większość danych sprawdzana przez pożyczkodawców pochodzi jednak z ogólnodostępnych katalogów dłużników, takich jak BIK, czy BIG. Dane w tych bazach są obszerne i dokładne. Czasem jednak zdarza się, że nie wszystkie informacje są w nich odnotowywane, z rzadka mogą się tam też pojawić błędne dane.

Warto więc sprawdzić swoją sytuację w bazach dłużników, tym bardziej że raz na pół roku można to zrobić bezpłatnie. Co więc formalności związane ze sprawdzeniem BIG InfoMonitor oraz podobnych katalogów można załatwić przez Internet. Jeśli w raporcie znajdzie się jakąś nieprawidłową informację, to powinno się skontaktować z podmiotem, który dokonał danego wpisu, celem jego usunięcia.

Historię kredytową można też szybko i znacznie poprawić przez pozbycie się przeterminowanego zadłużenia, jeśli takowe miało miejsce. Jeżeli np. ma się negatywny wpis w katalogu dłużników dotyczący zobowiązania na relatywnie niedużą kwotę, to warto jest jak najszybciej je spłacić. To istotnie zwiększy szansę na uzyskanie kolejnej pożyczki, której kwota będzie mogła być znacznie większa niż wartość wcześniejszego przeterminowanego zobowiązania.

2. Proste zwiększenie zdolności kredytowej

Zdolność kredytowa określa czy dany klient będzie w stanie spłacić pożyczkę w terminie. Firma pożyczkowa szacuje więc, czy dochody pożyczkobiorcy są wystarczające do tego, aby był miał on możliwość pokrycia szeroko pojętych kosztów życia oraz zaciągniętego zobowiązania finansowego.

Ze zdolnością jest podobnie jak z historią kredytową. Choć trudno ją diametralnie zmienić w parę chwil, to jednak niemal zawsze można ją choć nieco poprawić. Czasem zaś nawet niewielka poprawa może znacznie zwiększyć szansę na uzyskanie pożyczki online.

Zaletą większości pożyczek internetowych jest brak konieczności przedstawiania zaświadczeń o dochodach. Zdolność kredytowa jest więc szacowana przede wszystkim w oparciu o oświadczenie klienta na temat wysokości jego miesięcznych dochodów i wydatków. Wypełniając wniosek pożyczkowy, zawsze trzeba jednak podawać prawdziwe informacje. Próby np. zawyżenia dochodów mogą zostać zauważone i skończyć się odmową przyznania pożyczki.

Warto jednak pamiętać, że internetowi pożyczkodawcy biorą pod uwagę praktycznie wszystkie źródła dochodów. We wniosku pożyczkowym dobrze jest więc podać nie tylko dochody uzyskiwane z działalności zawodowej, ale także wszelkie inne jego źródła. Pożyczkodawcy akceptują, świadczenia socjalne, stypendia, środki z programu 500+ itp.

W celu poprawy zdolności kredytowej powinno się także pozbyć wszystkich zbędnych zobowiązań finansowych, o ile tylko ma się taką możliwość. Spłata poprzedniego kredytu bądź pożyczki z wyprzedzeniem, czy też pozbycie się nieużywanej karty kredytowej pozwalają poprawić bieżącą zdolność kredytową.

3. Wybranie możliwie najlepszej oferty

W polskim Internecie można znaleźć mnóstwo ofert pożyczkowych. Z pozoru są one niemal identyczne, w praktyce jednak poszczególne propozycje mocno się od siebie różnią. Wśród tych różnic wyróżnić można między innymi:

Minimalną i maksymalną kwotę pożyczki.

Okres kredytowania, czyli czas, na jaki można uzyskać środki.

Wymagania pożyczkodawcy dotyczące np. historii i zdolności kredytowej, czy też wieku.

Ilość formalności i szybkość otrzymania środków na konto.

Dostępne możliwości w przypadku problemów z terminową spłatą.

Chcąc więc zwiększyć swoje szanse na otrzymanie korzystnej pożyczki osobistej, należy porównać dostępne opcje i wybrać tę najlepszą. Jeśli chce się jeszcze zaoszczędzić czas i otrzymać naprawdę spersonalizowaną ofertę, to powinno się skorzystać ze specjalistycznej porównywarki.

4. Sprawdzenie innej propozycji pożyczki

Czasem może się zdarzyć, że wniosek o pożyczkę zostanie odrzucony w jednej firmie. Wcale jednak nie oznacza to, że nie ma się szans na uzyskanie pożyczki online gdzie indziej. Liczba instytucji pożyczkowych w Polsce jest tak duża, że niemal każdy otrzyma pozytywną decyzję przynajmniej w jednej firmie.

Z drugiej strony nie należy składać jednocześnie wielu wniosków pożyczkowych do różnych firm. Paradoksalnie może to zmniejszyć szansę na uzyskanie akceptacji. Instytucje pożyczkowe sprawdzają bowiem, do jak wielu pożyczkodawców klient aplikuje w danym czasie. Jeśli zauważą, że tych aplikacji jest sporo, to szansa na uzyskanie pożyczki maleje. Dużo wniosków oznacza bowiem, że klient może potencjalnie zaciągnąć kilka pożyczek naraz, co zmniejsza jego zdolność kredytową.

5. Poprawne wypełnienie wniosku o pożyczkę

Internetowe pożyczki osobiste są błyskawiczne, wygodne, proste, a liczba formalności ograniczona do minimum. Całość w zasadzie sprowadza się do spędzenia kilku minut przed komputerem i wypełnienia kilkunastu pól danymi. W przypadku wniosków o pożyczkę online także może się jednak przytrafić błąd np. literówka, która spowoduje negatywną decyzję pożyczkodawcy.

Zanim więc prześle się aplikację pożyczkową, to dobrze ją sprawdzić pod kątem pojawienia się ewentualnych przykładowych błędów. Na szczęście wszystko można poprawić także wtedy, gdy np. z powodu literówki wniosek został odrzucony. Wtedy to po prostu należy przesłać aplikację jeszcze raz.

Szybka pożyczka

Online i natychmiast 100 - 5000 zł

arrow icon

Solcredit pomaga znaleźć najlepsze oferty kredytowe od większości pożyczkodawców na rynku, z możliwością spłaty od 91 do 120 dni, maksymalne RRSO wynosi 1926,41%. Na przykład, w przypadku pożyczki w wysokości 2000zł na spłatę w ciągu 91 dni, opłaty będą miały wysokość 686,97zł, całkowita płatność wyniesie 2686,97zł; RRSO 501,22%. Solcredit nigdy nie naliczy opłaty za korzystanie z naszych usług. Dokładny koszt pożyczki jest zależny od indywidualnego wniosku. Zawsze otrzymasz pełną i precyzyjną informację o wysokości RRSO i wszystkich dodatkowych kosztach przed zawarciem umowy o pożyczkę. Kalkulacja została dokonana na dzień 01.07.2021 r.

Nadchodzące lato będzie inne niż poprzednie. Jak każdy doskonale wie, ostatnie dwa lata naznaczone były pandemią koronawirusa, która wręcz wywróciła cały świat do góry nogami. Podczas wakacji obowiązywały liczne ograniczenia, często całkowicie uniemożliwiające wyjazd na wczasy lub urlop. Co do zasad... więcej
Niewątpliwie każdy zdążył już zauważyć, iż od początku nowego roku kalendarzowego, ceny znacznie wzrosły. Podwyżki niestety dotyczą nie tylko żywności, ale praktycznie wszystkich produktów. Nie można również pominąć okoliczności, iż z powodu pewnych niepożądanych zawirowań związanych z wprowadzeniem... więcej