Pożyczka bez weryfikacji telefonicznej, tj. wszystko online

Pożyczka online bez konieczności odbierania żadnego telefonu i tego, że nikt nie zadzwoni do pracodawcy? Tym właśnie jest pożyczka bez weryfikacji telefonicznej. Jak to wszystko jednak działa i jak prosto można ją załatwić?

Jak działa pożyczka bez weryfikacji telefonicznej?

W przypadku pożyczki bez weryfikacji telefonicznej żadna strona nie wykonuje ani jednego połączenia telefonicznego. Absolutnie wszystkie formalności są więc tu załatwiane przez Internet. Takie rozwiązanie ma wiele zalet, a w szczególności:

  • Wygoda – wielu pożyczkobiorców uznaje brak konieczności rozmowy z konsultantem firmy pożyczkowej za komfortowe rozwiązanie.
  • Pozostanie anonimowym – pracodawca w żaden sposób nie dowiaduje się o zaciąganiu pożyczki.
  • Oszczędność czasu – nie trzeba czekać na wolnego konsultanta i marnować czasu na rozmowę. W połączeniu z brakiem konieczności przedstawiania zaświadczeń, załatwienie pożyczki online jest niezwykle szybkie.
  • Prostota – brak połączenia telefonicznego jeszcze bardziej upraszcza proces aplikowania o pożyczki online.

Niewystępowanie weryfikacji telefonicznej to jedna z największych zalet pożyczek od pozabankowych internetowych pożyczek.

Gdzie ją znaleźć?

Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie instytucje pożyczkowe w Polsce starają się unikać kontaktu telefonicznego z klientem. Wynika to głównie z dwóch przyczyn. Po pierwsze pozabankowi pożyczkodawcy wykazują proklienckie podejście i zdają sobie sprawę, że większość ludzi woli otrzymać pożyczkę bez konieczności rozmowy telefonicznej. Po drugie ogranicza to koszty operacyjne pożyczkodawcy.

Niektórzy pożyczkodawcy czasem decydują się na wykonanie połączenia telefonicznego z klientem, co ma miejsce jedynie w wyjątkowych sytuacjach. Powodem takiego telefonu może być np. podanie mało wiarygodnych danych we wniosku pożyczkowym. Czasem też kontakt telefoniczny związany jest z kwestiami bezpieczeństwa. Firma pożyczkowa może chcieć upewnić się przez telefon, że nikt nie próbuje wyłudzić pożyczki na cudze dane.

Wybierając pożyczkę bez żadnej weryfikacji telefonicznej, warto zasugerować się profesjonalnym rankingiem, porównywarką lub kalkulatorem. Tam w parę chwil można znaleźć aktualnie najkorzystniejszą ofertę.

Po co podaje się numer

Jeśli nawet wybiera się pożyczki bez weryfikacji telefonicznej, to i tak jest się proszonym o podanie numeru telefonu we wniosku o pożyczkę. Numer ten jest potrzebny jednak z innych względów niż po to, by wykonywać połączenie telefoniczne.

Na podany numer telefonu zwykle przychodzi wiadomość SMS dotycząca tego, czy wniosek pożyczkowy uzyskał akceptację. Ma to na celu sprawienie, by klient dowiedział się o tym natychmiastowo.

Pożyczka bez telefonu do pracodawcy

Dzwonienie do pracodawcy klienta także należy do rzadkości i zdarza się sporadycznie. Może to mieć miejsce np. przy pożyczających opiewających na duże sumy, gdy pożyczkodawca chce mieć pewność, że pożyczkobiorca rzeczywiście jest zatrudniony.

Zwykle jednak instytucje pożyczkowe nawet nie proszą o podanie numeru kontaktowego do pracodawcy we wniosku online.

Pożyczka bez weryfikowania a potwierdzenie tożsamości

Brak połączenia telefonicznego, czy też osobistej rozmowy z konsultantem ogranicza możliwość zweryfikowania tożsamości pożyczkobiorcy. Na szczęście już dawno firmy pożyczkowe wymyśliły skuteczne, a w dodatku proste rozwiązanie tej kwestii.

Obecnie pożyczkobiorca może potwierdzić swoją tożsamość na dwa sposoby. Pierwszą z nich jest wykonanie przelewu weryfikacyjnego na konto firmy pożyczkowej. Taki przelew zwykle opiewa na jeden grosz lub jedną złotówkę. Coraz bardziej popularną alternatywą są jednak aplikacje, takie jak Kontomatik oraz Instantor. W ten sposób środki można uzyskać bez wykonywania żadnego przelewu i w pełni bezpłatnie. Wszystko sprowadza się do włączenia aplikacji oraz zalogowaniu się na konto bankowe.