Smart Pożyczka

★★★★★

Nasza ocena: 5/5

Smartpozyczka logo

Smart Pożyczka zapewnia najwyższy standard obsługi Klienta oraz znana jest z oferowania pożyczek świetnie dopasowanych do jego potrzeb oraz możliwości.

Czym jest Smart Pożyczka?

Za powstanie marki Smart Pożyczka odpowiada grupa finansowa UAB Aventus Capital, która głównie działa w centrum i na wschodzie Europy. W Polsce UAB Aventus Capital, poza marką Smart Pożyczka prowadzi także działalność jako Pożyczka Plus, Rata na Plus oraz kilka innych internetowych pożyczkodawców.

Smart Pożyczka może pochwalić się wieloma istotnymi wyróżnieniami, takimi jak Certyfikat Rzetelna Firma, Medale Polskiej Przedsiębiorczości, Certyfikat Audytu Etycznego, Kryształ Jakości 2018, czy też godło Instytucja Pożyczkowa 2016. Ten pożyczkodawca cały czas się rozwija i dostosowuje do zmian na rynku oraz potrzeb klientów.

Na pochwałę zasługuje także to, że Smart Pożyczka działa w duchu tzw. biznesu odpowiedzialnego społecznie. Przejawem tego jest wpieranie fundacji charytatywnych. O tym, że Smart Pożyczka ma szerokie spojrzenie na sposób funkcjonowania całej branży pożyczek online w Polsce świadczy zaś członkostwo Polskim Związku Instytucji Pożyczkowych.

Promocje w Smart Pożyczka

Najważniejsza promocja w Smart Pożyczka dotyczy pierwszej pożyczki, która jest całkowicie za darmo. Można więc uzyskać do 2 000 zł, a zwrócić trzeba będzie dokładnie tyle, il się pożyczyło. Pierwsza darmowa pożyczka, tak jak i kolejne już oprocentowane możliwa jest do uzyskania na okres od 10 do 30 dni. Oczywistym warunkiem braku kosztów takiej pożyczki jest jej zwrot w ustalonym terminie.

Dla stałych klientów Smart Pożyczka także czeka oferta promocyjna pod postacią programu lojalnościowego. Z każdą terminowo spłaconą pożyczką osiąga się coraz wyższe statusy, a co za tym idzie, ma się coraz większe zniżki na pożyczki. Finalnie można uzyskać aż 25% rabatu i uzyskać status Royal Klient, który można przetłumaczyć na „Królewskiego Klienta”.

Co jakiś czas Smart Pożyczka potrafi też pozytywnie zaskoczyć dodatkowymi promocjami i konkursami. Przykładowo w sezonie urlopowym 2018 wygrać można było naprawdę wartościowe nagrody w konkursie pt. Walizki pełne kasy.

Warunki finansowe pożyczki

W Smart Pożyczka pierwsza pożyczka jest za darmo. Kolejne pożyczki wiążą się już z kosztami, a RRSO dla reprezentatywnego przykładu to: 1958.47%, co jest całkiem typową wartością na rynku internetowych chwilówek. Warto jednak zauważyć, że program lojalnościowy może znacząco obniżyć koszty pożyczki.

Smart Pożyczka stosuje strategię stopniowego powiększania maksymalnej kwoty pożyczki dla każdego klienta. Za pierwszym razem pożyczyć tu można 2 000 zł, za drugim 3 500 zł, za trzecim 4 000 zł, za piątym 5 000 zł, za siódmym 6 000 zł, a za dziewiątym nawet 7 000 zł.

Co sprawdza Smart Pożyczka?

W trakcie weryfikacji wniosku o pożyczkę Smart Pożyczka sprawdza zarówno zdolność, jak i historię kredytową danej osoby. To typowe dla każdego odpowiedzialnego pożyczkodawcy i ma na celu oszacowanie ryzyka i sprawdzenie, czy potencjalny dłużnik będzie miał możliwość terminowego zwrotu zobowiązania.

Chcąc otrzymać pożyczkę należy się więc legitymować odpowiednimi dochodami, które otrzymuje się w sposób regularny. Negatywne wpisy w katalogach BIG mogą się zaś okazać przyczyną odmowy przyznania pożyczki.

Kiedy środki na koncie?

Smart Pożyczka to nowoczesny pożyczkodawca online, który stawia na zaawansowane technologie i uproszczenie kwestii formalnych. W konsekwencji rozpatrzenie wniosku, jak i przelew środków do klienta obywają się tam tak szybko, jak to możliwe.

Należy jednak mieć świadomość, że finalny czas dotarcia środków na konto zależny jest od sesji międzybankowych. Pod tym względem uprzywilejowani są klienci takich banków, jak PKO Bank Polski, Alior Bank, Bank Zachodni WBK, Bank Millennium, ponieważ także Smart Pożyczka prowadzi tam rachunki, a co za tym idzie, czas dotarcia przelewów ulega znacznemu skróceniu.

Na ogół zdecydowanie najszybciej pożyczkę można otrzymać, wtedy, gdy aplikuje się o nią w dni robocze, w godzinach rannych lub około południa. W sprzyjających okolicznościach środki mogą zostać zaksięgowane na koncie w ciągu kilkunastu minut.

Bardzo ważne jest także to, aby sprawdzić, czy we wniosku podało się prawidłowe dane osobowe. W przeciwnym wypadku potwierdzenie tożsamości może zakończyć się niepowodzeniem i proces aplikowania o pożyczkę będzie trzeba powtórzyć.

Spłata pożyczki

Chcąc spłacić pożyczkę, można zalogować się na swoje konto w Smart Pożyczka i wybrać jedną z dostępnych tam opcji. Alternatywnie można po prostu wykonać standardowy przelew na numer konta bankowego, który jest podany na stronie Smart Pożyczka. W tym przypadku należy uważnie uzupełnić tytuł przelewu poprzez wpisanie numeru PESEL lub numeru pożyczki. Po zaksięgowaniu spłaty pożyczki otrzymuje się potwierdzenie za pośrednictwem wiadomości SMS.

W razie kłopotów ze spłatą pożyczki można skorzystać z jej refinansowania. W tym celu trzeba zalogować się na koto w Smart Pożyczka, wybrać odpowiednią opcję i wykonać przelew za skorzystanie z refinansowania.

Jak zawsze przy pożyczaniu pieniędzy należy mieć świadomość, że brak spłaty pożyczki w terminie może prowadzić do szeregu konsekwencji, w tym nawet do rozpoczęcia procedury windykacyjnej. W takich przypadkach problemem może być również pojawienie się wpisów w katalogach dłużników, co zmniejszy szansę na uzyskanie pożyczek w przyszłości.

W razie problemu ze spłaceniem pożyczki,lepiej więc działać zawczasu, czyli przed ustalonym terminem zwrotu zobowiązania i np. skorzystać z refinansowania.

Wady i zalety Smart Pożyczka

Oferta Smart Pożyczki jest warta rozpatrzenia w przypadku chęci uzyskania pilnej gotówki na krótki czas. Tego pożyczkodawcę na plus wyróżnia:

 • Darmowa pożyczka do 2 000 zł, czyli na sporą kwotę
 • Program lojalnościowy, dzięki któremu można istotnie zmniejszyć koszty kolejnych pożyczek
 • Nowoczesna technologia, która zapewnia bezpieczeństwo i szybkość procesu pożyczkowego
 • Możliwość refinansowania pożyczki, w przypadku problemów ze spłatą
 • Niska dolna granica wieku, co sprawia, że Smart Pożyczka może być dobrym wyborem np. dla studentów
 • Wspieranie akcji charytatywnych przez tą firmę
 • Dostępność przez 7 dni w tygodniu

Za minus oferty Smart Pożyczka można uznać to, że maksymalna kwota pożyczki jest dostępna bardzo późno, bo dopiero za 9 razem. Niektórzy nie są zadowoleni także z tego, że w Smart Pożyczka tożsamość można potwierdzić jedynie przez przelew weryfikacyjny. U tego pożyczkodawcy niedostępna jest bowiem opcja tzw. błyskawicznego potwierdzenia tożsamości.

Korzyści:

 • Szybkość decyzji
 • Możliwość starania się o refinansowanie pożyczki
 • Elastyczne warunki, możliwość aplikowania o różne kwoty

Wymagania:

 • Wiek pomiędzy 19 – 73 lat
 • Polskie obywatelstwo i posiadanie konta bankowego oraz numeru telefonu
 • Legitymowanie się stałym źródłem dochodu

Szczegóły pożyczki:

 • Maksymalna kwota pożyczki rośnie dla stałych Klientów, finalnie można pożyczyć nawet 7 000 złotych
 • Pierwsza darmowa pożyczka do aż 3 000 złotych

Kontakt:

Zostaw recenzję

Ocena

Recenzja przesłana pomyślnie
Przepraszamy, prosimy o podanie wszystkich informacji